Efekt dekoracyjny: pustania w naszych wnętrzach

Niektórzy z nas czują nieodpartą tęsknotę do afrykańskich wojaży. Co zatem zrobić, by choć w małej części poczuć egzotyczny klimat pustyni i rozkoszować się ciepłem i energią pięknej krainy na co dzień?

O tym, jak stworzyć wnętrze inspirowane afrykańską pustynią mówi Wojciech Rybiński, ekspert marki JEGER.

Jest wiele sposobów na to, by stworzyć dookoła siebie atmosferę dzikiej afrykańskiej pustyni. Jednym z nich jest stworzenie niebanalnej stylistyki za pomocą efektu dekoracyjnego JEGER Sahara, który pomoże nam uzyskać na ścianach połyskującą warstwę imitującą pustynny piasek. Efekt dekoracyjny marki JEGER jest łatwy w zastosowaniu i od razu gotowy do użycia, więc każdy jest w stanie samodzielnie nałożyć go na ścianę i wymodelować według podpowiedzi własnej wyobraźni.

JEGER Sahara

Przed rozpoczęciem prac dekoracyjnych należy odpowiednio przygotować podłoże. Powierzchnia ściany musi być przede wszystkim czysta, sucha oraz gładka, czyli pozbawiona wszelkiego rodzaju pęknięć oraz ubytków. W przypadku podłoża, które mocno chłonie wilgoć, zaleca się przeprowadzenie gruntowania. Ostatnim etapem przygotowania ściany jest nałożenie warstwy farby podkładowej, np. JEGER Color Paint, w odcieniu zbliżonym do efektu dekoracyjnego, co w znacznym stopniu pozwoli na wzrost wydajności.

Kolejnym etapem jest nałożenie i modelowanie efektu JEGER Sahara. Nakładamy go za pomocą dwóch pędzli płaskich, dzięki czemu uzyskamy na ścianie wyraźną strukturę imitującą pustynny piasek, jednak można użyć także innych akcesoriów malarskich. Za pomocą większego pędzla wykonujemy długie ruchy określające kierunek zaplanowanego przez nas wzoru. Następnie drugim, mniejszym pędzlem, krótkimi, dynamicznymi ruchami modelujemy efekt dekoracyjny, uzyskując tym samym efekt intrygujących wgłębień i wypukłości.

JEGER Sahara

Jeżeli zależy nam na jeszcze większej różnicy w strukturze, w niektórych miejscach możemy mocniej przetrzeć farbę, by wydobyć warstwę podkładową. Musimy jednak pamiętać, że JEGER Sahara jest szybkoschnący, dlatego jedną powierzchnię musimy pomalować w ciągu jednego cyklu roboczego.

Leave a Reply