Farba do wnętrz, która odstresowuje!

Na rynku jest bardzo wiele produktów malarskich o różnorodnych właściwościach, ale czy to możliwe, żeby farba do wnętrz działała na domowników relaksacyjne?  Zdaniem kanadyjskiego producenta Para Paints, farba Elite Ceramic 4090 uchroni nas przed stresem związanym z malowaniem, wyborem kolorystyki wnętrza, ale i późniejszymi plamami na powierzchni ścian.

Remont mieszkania lub domu to trudny okres w życiu rodziny. W obliczu bardzo wielu skomplikowanych wyborów i permanentnego braku czasu, każde pomysłowe rozwiązanie ułatwiające życie jest na wagę złota. Nie inaczej sytuacja wygląda w przypadku malowania wnętrz, które stanowi ważny etap prac remontowych. Dobre decyzje zaoszczędzą nam niepotrzebnych nerwów i czasu, konsekwencje tych nieprzemyślanych towarzyszą nam przez lata. Bez wątpienia, kluczowe znaczenie będzie miał wybór odpowiedniej farby do wnętrz. Eksperci kanadyjskiej marki Para Paints twierdzą, że dzięki farbie Elite Ceramic 4090 malowanie i jego efekty będą budziły w nas same przyjemne skojarzenia. Skąd takie przekonanie?

fot. Para Paints

Po pierwsze, nie stresuj się malowaniem

Farba Elite Ceramic 4090 jest  wdzięcznym w stosowaniu produktem malarskim, który bardzo dobrze sprawdzi się również w rękach amatorów.  Farba ta charakteryzuje się dużą siłą krycia, dzięki czemu nawet w przypadku ciemnych odcieni wystarczy dwukrotne malowanie powierzchni. Elite Ceramic 4090 wyróżnia wysoka przyczepność, która sprawia, że farba nie spływa z malowanych powierzchni i nie tworzy mało estetycznych zacieków. Powyższe cechy sprawiają, że malowanie przebiega bardzo sprawnie, a w efekcie powstaje gładkie i jednolite kolorystycznie wykończenie. Należy jedynie pamiętać, aby odpowiednio przygotować ściany przed malowaniem, a farby marki Para Paints nie rozcieńczać, ani nie mieszać z innymi farbami.

fot. Para Paints

Po drugie, nie stresuj się kolorem

Farba to nie tylko właściwości aplikacyjne, ale również kolor. Musi on być idealnie dobrany do charakteru pomieszczenia, preferencji domowników, a nawet oświetlenia. Czasami nawet subtelne różnice kolorystyczne mogą decydować o tym, czy w danym pokoju czujemy się komfortowo. Wobec tak wysoko zawieszonej poprzeczki, ciężko wierzyć, że znajdziemy wymarzony kolor pośród standardowej oferty kilkunastu odcieni. Producenci Elite Ceramic 4090 szczycą się, że ich farbę zamówić można w ponad 5000 kolorów ze wzornika Para Paints. Każda rodzina kolorystyczna reprezentowana jest przez kilkaset odcieni. Kanadyjska marka dysponuje niepowtarzalnym, nowatorskim systemem kolorowania Design Line 4, a wzornik stworzony został we współpracy z najlepszymi architektami i plastykami Ameryki Północnej. Dzięki temu odcienie sygnowane Para Paints są niezwykle oryginalne i niemożliwe do odtworzenia przez innych producentów farb. Na uwagę zasługuje również eleganckie wykończenie farby Elite Ceramic 4090 o delikatnym połysku przypominającym „skorupkę jajka”.

fot. Para Paints

Po trzecie, nie stresuj się plamami

Tym co szczególnie wyróżnia farbę Elite Ceramic 4090 są jej cechy użytkowe, które docenimy dopiero długo po remoncie, podczas codziennego korzystania z pomalowanych pomieszczeń. Farba wykorzystuje unikalną technologię mikrokuleczek, dzięki której  łączy w sobie trwałość cienkiej powłoki ceramicznej wraz z  bardzo dobrą elastycznością 100% akrylowego lateksu. Formuła produktu bazująca na ceramicznych mikrokuleczkach sprawia, że pomalowana powierzchnia skutecznie chroniona jest przed zabrudzeniami, a powłokę malarską cechuje wyjątkowa trwałość i odporność na zmywanie i szorowanie. W praktyce oznacza to możliwość usuwania nawet „trudnych” plam ze ścian bez ryzyka odbarwienia i wybłyszczenia ich powierzchni. W związku z tym Elite Ceramic 4090 idealnie sprawdzi się w salonie, reprezentacyjnym holu oraz innych pomieszczeniach wyjątkowo narażonych na zabrudzenia.

fot. Para Paints

Więcej informacji na temat farby Elite Ceramic 4090 znaleźć można na stronie www.para.pl. Wyłącznym dystrybutorem farb Para Paints w Polsce jest sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian / www.dekorian.pl /.

Leave a Reply