Walentynkowe kontrasty we wnętrzach

Gdy w walentynkowy wieczór Lodowy błękit spotyka się z Władczą czerwienią, powstaje przestrzeń, w której wyzwalają się emocje. Ta inspirująca para pozwoli odmienić wnętrze mieszkania nie tylko na ten jeden wyjątkowy wieczór. Spotkanie dusz od zawsze inspirowało poetów, muzyków czy malarzy. Przenieś romantyzm kontrastów na ściany swojego wnętrza i ciesz się siłą uczuć jeszcze dłużej.

We wnętrzach, podobnie jak w życiu, kontrastujące ze sobą kolory tworzą doskonałą całość. Gorąca czerwień ogrzewa, przyciąga, kusi, pobudza – nie pozostawia nas obojętnymi. To barwa, która wprowadza do codziennego życia odrobinę pasji i gorącego temperamentu. Jednak w nadmiarze może być niepokojąca, a czasem drażniąca. Dlatego doskonale działa na nią sąsiedztwo chłodnej bieli, a nawet lodowego błękitu. Symbolika barwy wiąże błękit z potrzebą spokoju, wyciszenia czy poczuciem bezpieczeństwa. Czerwień to miłość i pożądanie, a błękit – wierność i zaufanie. Zatem można powiedzieć, że to doskonała walentynkowa para – połączenie, które umożliwia zrealizowanie wszystkich potrzeb i spełnienie wszelkich marzeń i fantazji. Oczywiście nie w każdym związku oba składniki występują w jednakowej ilości. W niektórych wnętrzach błękit może dominować, a czerwień zostaje wprowadzona jedynie w postaci akcentów – czerwonego fotela, poduszki czy pledu. W innych, bardziej śmiałych, czerwień wysuwa się na pierwszy plan, a jasne meble i błękitne detale jedynie dobrze ją podkreślają. 

Śnieżki Satynowej

Kolory tworzące „kontrast idealny” – Władczą czerwień i Lodowy błękit odnajdziemy w palecie barw Śnieżki Satynowej. Walentynkowe kolory to wybór nie tylko na wyjątkowy dzień 14 lutego – to para, która świetnie sprawdzi się przez cały rok. Musimy tylko wybrać właściwe proporcje…

Leave a Reply