Jak samodzielnie stworzyć projekt wnętrza domu?

materiały prasowe

Dostęp do Internetu i dowolna przeglądarka – to wystarczy, by stworzyć projekt wnętrza swojego domu czy mieszkania. ImoPlan to proste, ale funkcjonalne narzędzie, dzięki któremu każdy może zaplanować wygląd swoich wymarzonych czterech kątów.

Aplikacja www.ImoPlan.pl to program do aranżacji wnętrz online, który umożliwia zaplanowanie wystroju i wyposażenia domu czy mieszkania. – Platforma ImoPlan różni się od znanych programów, dostępnych głównie dla profesjonalnych projektantów wnętrz. Kierujemy ją do osób, które samodzielnie, bez zatrudniania specjalistów, w prosty, intuicyjny i szybki sposób chcą stworzyć wirtualny obraz swoich czterech kątów – mówi Piotr Reczuch, prezes spółki Imo, właściciela platformy ImoPlan.

 

W aplikacji ImoPlan projekt możemy zobaczyć w obrazie 2D i 3D

Masz mieszkanie? Planujesz remont?

Prosty i przyjazny edytor pozwala kreować kształt i rozmiar pomieszczenia, dzięki czemu stworzyć można dokładne odwzorowanie parametrów mieszkania, którego aranżacja będzie zmieniana. Wystarczy wybrać bądź narysować kształt, zmierzyć pomieszczenie, wpisać wartości do edytora i nanieść w odpowiednich miejscach okna i drzwi, by uzyskać plan swojego lokalu.

Planujesz budowę? Wybierasz projekt domu?

Dla osób budujących dom platforma umożliwia wykorzystanie jednego z bogatej bazy gotowych projektów domów. Po wybraniu projektu, system generuje jego wnętrze: rozmieszczenie pomieszczeń, ich kształt i rozmiar.

Teraz stwórz projekt wnętrza!

Po uzyskaniu planu mieszkania czy wnętrz projektu domu, użytkownik ma możliwość stworzenia dowolnej aranżacji wyposażenia i wyglądu pomieszczeń: wybiera kolor ścian i podłóg, a następnie korzystając z blisko 10 000 gotowych przedmiotów: mebli, sprzętu czy dekoracji dowolnie rozmieszcza je na planie. Może również zaimportować swoje zdjęcia i wykorzystać je do aranżacji.

Stworzony w 2D obraz ułatwia podjęcie decyzji o tym, w co i jak wyposażyć dom czy mieszkanie i jak komfortowo rozmieścić wszystkie niezbędne sprzęty.

 

Aplikacja ImoPlan jest czytelna i łatwa w obsłudze, nie wymaga dodatkowych pluginów czy instalowania programu na dysku.

Idź na wirtualny spacer!

Zachowanie odpowiednich odległości między meblami, miejsca do manewrowania skrzydłami okien czy drzwi oraz ergonomiczny rozkład wyposażenia to wyznaczniki, które warunkują komfortowe mieszkanie i poruszanie się po swoich czterech kątach.

Platforma ImoPlan pozwala z zaplanowanego wnętrza stworzyć obraz w 3D. Trójwymiarowa przestrzeń to właśnie doskonały sposób na zobaczenie zalet i wad zaprojektowanej aranżacji, dający kompletne wyobrażenie o tym, jak będą wyglądały wnętrza domu czy mieszkania.

O ImoPlan

Aplikacja ImoPlan dostępna jest już w wersji testowej, z której korzystać mogą wszyscy użytkownicy Internetu. Wersja beta systemu pozwoli nie tylko na weryfikację funkcjonalności aplikacji, ale również na zapoznanie się z jej wieloma możliwościami osobom, do których jest skierowana. Ostateczna wersja platformy, wzbogacona o nowe atrakcyjne funkcjonalności, wystartuje już w czerwcu 2014 roku.

Leave a Reply