Nowy program do aranżacji wnętrz online – zaprojektuj swoje wnętrza

Wkrótce ruszy nowy serwis www.ImoPlan.pl z aplikacją do projektowania wnętrz online. Czym wyróżnia się ImoPlan i dlaczego warto zapoznać się z jego możliwościami wyjaśnia Piotr Reczuch – prezes firmy IMO, właściciela serwisu.

Na rynku dostępnych jest wiele programów do aranżacji wnętrz. Dlaczego zdecydowali się Państwo na uruchomienie kolejnej tego typu aplikacji?

Platforma ImoPlan różni się od znanych programów, dostępnych głównie dla profesjonalnych projektantów wnętrz. Kierujemy ją do osób, które samodzielnie, bez zatrudniania specjalistów, w prosty, intuicyjny i szybki sposób chcą stworzyć wirtualny obraz swoich czterech kątów. Profil naszej firmy pozwolił nam poznać potrzeby i oczekiwania klientów, budujących, remontujących i urządzających swoje domy czy mieszkania. To zmobilizowało nas do stworzenia narzędzia wszechstronnego, ale dostępnego dla wszystkich.

Jeśli więc jestem laikiem w obsłudze programów dla architektów, a marzy mi się zmiana aranżacji mojego mieszkania, ImoPlan jest narzędziem dla mnie?

Zdecydowanie! Aranżacja domu czy mieszkania to wyzwanie. Szukając inspiracji, sięgamy po katalogi wnętrzarskie, przeglądamy zdjęcia zamieszczane na modnych serwisach, odwiedzamy salony z meblami, wyposażeniem i dekoracjami. Znamy swoje potrzeby, możliwości, wiemy, co nam się podoba. Jednak nie zawsze to, co zachwyciło nas na fotografii aranżacyjnej, dobrze prezentuje się w naszym pomieszczeniu. Niekiedy zaburzone zostają proporcje wnętrza, utrudniona jest komunikacja, meble czy dodatki nie pasują do kolorów ścian czy podłóg. Urządzanie mieszkania to bardzo kosztowne zadanie i nie możemy pozwolić sobie na pomyłkę. Dlatego przed zakupem konkretnych elementów, warto stworzyć ich wirtualny obraz. I to umożliwia nam ImoPlan – przyjazne narzędzie, z którym poradzi sobie każdy użytkownik.

Czego potrzebuję do korzystania z programu?

Dostępu do Internetu. ImoPlan to program do aranżacji wnętrz online, nie wymaga instalacji dodatkowych pluginów czy instalowania programu na dysku twardym komputera. Zoptymalizowany został pod kątem szybkości i wydajności do wszystkich standardowych systemów operacyjnych i przeglądarek internetowych. Wystarczy wejść na stronę www.ImoPlan.pl i korzystać z wielu atrakcyjnych funkcji programu.

Jak wyglądają etapy projektowania wnętrza w programie ImoPlan?

Przygotowaliśmy atrakcyjną i przyjazną szatę graficzną, z czytelnym układem funkcji programu. Dzięki wyjątkowo prostemu edytorowi możemy narysować własny układ pomieszczeń, określając ich rozmiar i kształt bądź wykorzystać kilka wzorcowych kształtów, z możliwością edytowania ich parametrów, wysokości, szerokości czy długości. Następnie wybieramy kolory pomieszczenia i w tak zaprojektowanym wnętrzu dowolnie rozmieszczamy wyposażenie,  korzystając z blisko 10 000 gotowych przedmiotów: mebli, dekoracji czy elementów takich jak drzwi, okna itp. Aplikacja stale wzbogacać się będzie o kolejne elementy wystroju, chcemy podążać za trendami w aranżacji wnętrz.

Mogę stworzyć wnętrza dokładnie dopasowane do moich potrzeb, gustu i stylu, w którym czuję się najlepiej?

Tak, to jednak nie wszystko – nasz program umożliwi także import własnych zdjęć, które użytkownik posiada na dysku komputera. Ograniczenia nie stanowi również wyobraźnia, bo ImoPlan wizualizuje właśnie to, jak ostatecznie mają wyglądać nasze wnętrza. To doskonałe narzędzie do dyskusji rodzinnych o tym, jak chcemy mieszkać, do prezentowania potencjalnym najemcom wyglądu udostępnianego lokum czy wreszcie do bezbłędnego określenia listy zakupów potrzebnych do aranżacji. Spacer w trójwymiarowej przestrzeni ułatwi nam podjęcie decyzji o tym, w co i jak wyposażyć nasz dom czy mieszkanie i jak komfortowo rozmieścić wszystkie niezbędne sprzęty.

Trójwymiarowy spacer?

Platforma ImoPlan pozwala nie tylko na utworzenie rzutu projektu w 2d, ale właśnie na modelowanie trójwymiarowe. Urządzanie wnętrz to idealny przykład możliwości wykorzystania technologii 3d. Wirtualny spacer po zaprojektowanym przez nas domu da nam kompletne wyobrażenie o tym, jak będziemy mieszkać.

Kiedy strona www.ImoPlan.pl będzie dostępna?

Już teraz zapraszam wszystkich do korzystania z wersji testowej programu. Uruchomiliśmy wersję beta, by każdy mógł zapoznać się z wieloma możliwościami aplikacji, przed jej ostatecznym uruchomieniem w pełnej, rozbudowanej krasie, co nastąpi w czerwcu 2014 roku. Jako twórcy platformy ImoPlan już teraz czujemy satysfakcje – to wielka radość pomagać spełniać marzenia naszych klientów o własnym domu.

Dziękuję za rozmowę.

ImoPlan – zaprojektuj dom swoich marzeń

Leave a Reply