Farby do łazienek: kolorowy zastrzyk energii

Łazienka – to tutaj każdego dnia rozbudzamy się w czasie porannej toalety, wykonujemy makijaż i układamy fryzurę. Ten codzienny rytuał powinien mieć odpowiednią oprawę. Aranżowanie przytulnego oraz funkcjonalnego wnętrza rozpocznijmy od wyboru odpowiednich kolorów ścian.

Nie od dzisiaj znana jest niezwykła moc kolorów, które wpływają na samopoczucie. Rozpoczynając dzień warto począwszy już od porannej toalety nastroić się pozytywnie i dodać sobie energii oraz motywacji. – W poszukiwaniu barwnych inspiracji warto zapoznać się z paletą lateksowej farb emulsyjnych Dekoral Łazienka&Kuchnia, która gwarantuje nie tylko oryginalny efekt wizualny, ale także kompleksową ochronę wnętrza, stale poddawanego działaniu wilgoci – radzi Anna Łatoszyńska, Brand manager marki Dekoral.

Spokój nadmorskich plaż

Piękno plaży o poranku – subtelne przenikanie połyskujących w słońcu szarości, błękitów oraz bieli. Taka kombinacja barw pozwoli spokojnie rozpocząć dzień. Wystarczy sięgnąć po kolory farby Łazienka&Kuchnia – Morska bryza i Srebrzysta Rosa – by nadmorski klimat zagościł we wnętrzu łazienki. Subtelne połączenie jasnego błękitu i chłodnej szarości to jednak nie wszystko. Stylizacja inspirowana pięknem krajobrazu morskiego wybrzeża wymaga także surowych akcentów, np. beżowych lub imitujących drewno płytek podłogowych, mebli i drzwi w jasnym sosnowym odcieniu oraz białej glazury o ciekawej, artystycznej fakturze przywołującej na myśl mokry piasek. Dopełnieniem całości a zarazem efektownym kontrastem będą nowoczesne rozwiązania sanitarne – szklane ścianki prysznicowe, chromowane baterie i krany o prostej formie. Uniwersalnym dodatkiem, o którym warto pamiętać przy każdej stylizacji, jest minimalizm zachowany w sferze tradycyjnych łazienkowych bibelotów – kosmetyków, detergentów i przyborów higienicznych. Najlepiej ukryć je w szafce i zastąpić efektownymi muszlami!

Z apetytem na życie

Intensywne i smakowite barwy mają ogromny wpływ na nasze zmysły – czasem skłaniają do kupna kilograma dojrzałych czereśni, a innym razem po prostu dają zastrzyk pozytywnej energii. Jeśli co rano chcemy zaczynać dzień z apetytem na życie, powinniśmy zdecydować się na ściany w kolorach Kwiatu amarantusa i Caffe latte z palety lateksowej farby emulsyjnej Dekoral Łazienka&Kuchnia. Połączenie intensywnego różu i zdecydowanego beżu wywołuje przyjemnie, smakowite skojarzenia z waniliowo-malinowymi lodami. Czyż myśl o deserze nie jest wystarczającym powodem, by wyjść z domu nawet w najbardziej pochmurny dzień? Decydując się na intensywne barwy, warto zachować umiar i zastosować je miejscowo, np. w formie pojedynczych akcentów na ścianie wokół lustra, półek lub obudowie wanny. Co więcej oryginalna kolorystyka nie wymaga dodatkowej oprawy – im prościej, tym lepiej. Efekt eleganckiego rozświetlenia uzyskamy, dopełniając duet Kwiatu amarantusa i Caffe Latte glazurą w kolorze uniwersalnej bieli.

Wilgoć oswojona

Linia farb Łazienka&Kuchnia służy do wymalowywania ścian i sufitów w pomieszczeniach wymagającej wyjątkowej ochrony. Produkt tworzy powłokę odporną zarówno na wilgoć, zabrudzenia, jak i na działanie grzybów. Zastosowanie wysokogatunkowej dyspersji wzmacnia prawidłowe oddychanie ścian. Farby Dekoral z serii Łazienka&Kuchnia są odporne na szorowanie oraz oddziaływanie detergentów, więc ułatwiają utrzymanie łazienki w czystości. Satynowe wykończenie, duża siła krycia i głęboki kolor zapewnią długotrwały efekt dekoracyjny. Dla jeszcze lepszej ochrony ścian warto zastosować bezzapachowy Akrylowe Lakier Transparentny Dekoral Fashion, który dodatkowo podkreśli kolor ścian.

Leave a Reply