Farba ceramiczna idealna na ściany w kuchni

Ściany w kuchni często brudzą się i plamią. Jest to, obok przedpokoju, najczęściej malowane pomieszczenie w naszych domach. Dlatego przy kolejnym remoncie warto pomyśleć co zrobić, żeby ściany na długo pozostały czyste.

Kuchnia to pomieszczenie, w którym przebywamy bardzo często. Rozpakowywanie zakupów, przygotowywanie posiłków, czy mycie naczyń to czynności, które mogą prowadzić do powstania plam i zacieków. Wysoka temperatura podczas gotowania i pryskająca woda także nie pomaga w utrzymaniu czystości i prowadzi do powstania grzybów i pleśni.

fot. PARA Paints

Co na ścianę w kuchni?

Rozwiązaniem problemu mogą być płytki ceramiczne. Mają jednak szereg wad. Ich ułożenie jest bardzo pracochłonne i kosztowne. Poza tym, gdy zdecydujemy się na zmianę wystroju kuchni i zechcemy je usunąć, remont będzie wiązał się z hałasem, kurzem i gruzem. Ponadto ściany pokryte płytkami aż do sufitu są po prostu nie modne.

Dużo lepszym rozwiązaniem jest farba ceramiczna, która wiele zalet przejęła właśnie od płytek. Pomalowaną ścianę można połączyć z modnymi i praktycznymi elementami nad blatem roboczym i zlewem. Szkło hartowane, blacha lub panele ścienne to doskonałe dopełnienie aranżacji kuchennej.

Tajemnica tkwi w mikrokuleczkach

Receptura farb ceramicznych opiera się na zastosowaniu technologii ceramicznych mikrokuleczek. – Ceramiczne mikrokuleczki tworzą cienką powłokę na ścianie – mówi Mariusz Kaperczak, Brand Manager farb PARA Paints w Polsce. – Mikrokuleczki uszczelniają strukturę farby, czyniąc ją bardziej ścisłą. Ściana pokryta farbą PARA Platinum Plus Kitchen&Bath jest twardsza i odporniejsza na wnikanie brudu, kurzu i zanieczyszczeń niż zwykła farba. Ponadto jest niewrażliwa na szorowanie i łatwo zmyć z niej wszelkie zabrudzenia – dodaje.

Farby ceramiczne przeznaczone do kuchni charakteryzują się zawartością środków grzybo- i pleśniobójczych, które czynią ściany jeszcze bardziej odpornymi na działanie wilgoci.

Farba ceramiczna może być zatem najlepszym rozwiązaniem do kuchni. Pozwala nam na szybki remont, a jednocześnie jest bardzo praktyczna.

PARA Platinum Plus Kitchen&Bath

cena PARA Platinum Plus 4200 Kittchen & Bath: od 62,00 zł brutto
wydajność: 12 m2/ 1 L, dostępne opakowania: 1 litr lub 1 galon
Farby PARA dostępne są w salonach wnętrz Dekorian oraz autoryzowanych studiach farb PARA. www.para.pl

Leave a Reply