Farby do różnych typów pomieszczeń

Inna w sypialni, inna w jadalni?  Specyfika niektórych wnętrz sprawia, że warto malować je farbami o konkretnym przeznaczeniu…


Wzmożona eksploatacja

BOLIX Politone ACRYL Plus to lateksowa farba wewnętrzna polecana szczególnie do  pomieszczeń o wzmożonej eksploatacji, takich jak jadalnie, salony, korytarze. Dzięki swojej strukturze, produkt posiada podwyższoną odporność na mikropęknięcia. Tworzy przy tym na ścianie szlachetne, matowe, trwałe powłoki malarskie, charakteryzujące się wysoką wytrzymałością na zmywanie i szorowanie z użyciem większości środków czyszczących i dezynfekujących. Dzięki temu łatwo jest pielęgnować atrakcyjny efekt dekoracyjny, powstały na ścianie w wyniku pokrycia wybranym kolorem.

Politone ACRYL Plus jest farbą tiksotropową, dzięki czemu łatwo się aplikuje i nie kapie. Bezzapachowa, hypoalergiczna, posiada też doskonałe parametry paroprzepuszczalności, co wpływa znacząco na zapewnienie właściwej regulacji wilgoci wewnątrz pomieszczeń.

Producent: BOLIX
Produkt: BOLIX Politone ACRYL Plus
Stopień połysku: głęboki mat
Kolorystyka: zgodna z paletami BOLIX Spektrum Inside oraz Spektrum 300+
Średnie zużycie: ok. 13m2 z litra przy jednokrotnym malowaniu
Opakowanie: 5L, 10L, 18L
Cena brutto: od 11,89 zł brutto/L w zależności od opakowania i koloru

W spokojniejszych miejscach

W pomieszczeniach o naturalnej eksploatacji (sypialnie, salony) sprawdza się akrylowa farba BOLIX Acord ACRYL Perfect. Ekonomiczna w barwieniu, dobrze kryje, tworząc na ścianie głęboko matową powłokę o trwałej, atrakcyjnej kolorystyce. Farba jest praktycznie bezzapachowa, spełnia normy VOC, a powstająca na malowanych powierzchniach porowata struktura umożliwia im „oddychanie”, czyli  przepuszczanie pary wodnej.

BOLIX Acord ACRYL Perfect przeznaczona jest do dekoracyjno-ochronnego malowania ścian i sufitów, wykonanych z tynków cementowo-wapiennych, płyt gipsowo-kartonowych (tzw. suche tynki), tynków gipsowych oraz podłoży betonowych. Można nią również malować elementy z kamienia, cegły oraz drewna (lub drewnopochodnych).

Producent: BOLIX
Produkt: Acord ACRYL Perfect
Gęstość: około 1,50 g/cm3
Kolorystyka: zgodna z paletą BOLIX SPEKTRUM INSIDE
Stopień połysku: głęboki mat
Średnie zużycie: ok. 12m2 z litra przy jednokrotnym malowaniu
Opakowanie: 2,5L, 5L, 10L, 18L
Cena brutto: od 10,20zł brutto/L w zależności od opakowania i koloru


Leave a Reply