Nowa farba z głębokim efektem satynowym

Na ostateczny efekt jaki uzyskamy malując wnętrza niebagatelny wpływ ma jego oświetlenie. W polskich warunkach klimatycznych, gdzie przez dużą część roku wcześnie zapada zmrok 
i stosunkowo mało jest dni słonecznych warto pomyśleć o farbach satynowych. Wykończenie 
„w satynie” pozwala nie tylko rozjaśnić wnętrza, dzięki współczesnym technologiom produkcji farb są one bardziej wydajne, lepiej kryją i nadają się do różnych powierzchni, nie tylko do ścian.

Głęboki satynowy efekt

Nowoczesne farby akrylowe Colorissim, które w 24 kolorach oferuje francuska firma V33, charakteryzują się bardzo głęboką satyną. Barwy, które proponuje V33 w linii swoich produktów premium, są zgodne z najnowszymi trendami w stylizacji lansowanymi przez francuskich specjalistów od aranżacji wnętrz. Popularne staje się barwienie nie tylko ścian, ale również innych elementów wyposażenia, które z biegiem czasu poszarzały lub pożółkły. Obecnie również drzwi, wewnętrzne drewniane balustrady czy kaloryfery mogą przyjmować różne barwy. W doborze kolorów mamy pełną dowolność, warto jednak pamiętać, że różne rodzaje farb, mogą dać niezadowalający efekt w postaci bardzo różniących się od siebie struktur. Zatem, aby zachować jednolitość wnętrza, dobrze jest postawić na jeden rodzaj farb, nawet jeśli malujemy nimi różne powierzchnie.

Colorissim od V33

Unikalna formuła

Ale wybór farby do mieszkania czy domu to nie tylko decyzja odnośnie koloru. Równie ważne są względy praktyczne w doborze odpowiedniego produktu jakim chcemy pomalować pomieszczenia. Nowoczesne farby akrylowe Colorissim, mają szerokie zastosowanie. Aksamitna, gęsta konsystencja farby ułatwia nakładanie i pozwala na pozostawienie na powierzchni grubszej warstwy już po jednokrotnych malowaniu wałkiem. Farba ma wydajność ok 10 m² z 1 litra. Elastyczna formuła Colorissim nadaje się do malowania „pracujących” elementów ścian, na przykład łączeń płyt kartonowo-gipsowych. Dzięki zaawansowanej technologii doskonale sprawdzi się do krycia różnorodnych powierzchni. Można nią malować nie tylko ściany, ale również boazerie, drzwi wewnętrzne, listwy przypodłogowe oraz elementy metalowe. Specjalna struktura mikrocząsteczek farby daje wyjątkową przyczepność, elastyczność i jednorodność powłoki, a zawartości substancji antykorozyjnych powoduje, że można ją z powodzeniem stosować na kaloryferach czy metalowych ościeżnicach. Do Colorissim dodawany jest również dwutlenek tytanu, który sprawia, że farba bardzo dobrze kryje już przy pierwszej warstwie (98%). Pod wpływem promieniowania ultrafioletowego nanocząsteczki z Colorissim wchodzą w reakcje utleniania oraz redukcji, które osłabiają przyczepność zabrudzeń do powierzchni farby. Farba jest w pełni zmywalna – tworzy wyjątkowo mocną powłokę, odporną na zabrudzenia i umożliwiają łatwe oraz skuteczne czyszczenie.

Colorissim od V33

Leave a Reply