Uniwersalny wystrój pokoju dziecka

Pokój dziecka zmienia się na przestrzeni lat – z niemowlęcego w pokój przedszkolaka, ucznia i nastolatka. Czy za każdym razem musimy kupować nowe meble i całkowicie zmieniać aranżację wnętrza? A może jest sposób by uniknąć kosztownych rewolucji, a mimo to sprawić, że pokój idealnie dopasuje się do potrzeb i wieku naszej pociechy?

Już na etapie wyposażania pokoju dla niemowlaka warto pomyśleć o tym w jaki sposób będzie się on zmieniał na przestrzeni lat. Z pewnością nie unikniemy dwóch zmian: łóżeczko trzeba będzie zmienić na łóżko (w wieku 2-3 lat) a mały stolik na biurko (w wieku 6-7 lat). Szafy, komody i półki mogą pozostać takie same. Stąd kupując meble warto wybrać modele neutralne stylistycznie: proste formy i stonowana kolorystyka (biel lub kolor drewna) sprawdzą się w każdym otoczeniu. Skoro mają służyć latami, muszą być jednak solidne, z dobrej jakości materiału i starannie wykonane.

fot. KidsTown.pl

Zaletą takiej uniwersalnej bazy stworzonej z prostych ale trwałych mebli, jest możliwość wielokrotnej zmiany wyglądu pokoju przy wykorzystaniu dodatków. To one zmienią charakter wnętrza i dopasują go do wieku dziecka. Wystarczy wprowadzić nowe kolory i tematykę wymieniając kilka kluczowych elementów, takich jak zasłony, dywan, lampy, pościeli i dekorację ścienną, żeby osiągnąć efekt całkowitej metamorfozy.

fot. KidsTown.pl

Komplet dla niemowlaka charakteryzować będzie spokojna, stonowana kolorystyka: beż i biel z odrobiną pastelowych barw i delikatne rzuciki.  (np. zasłonka Vola Vola Rosa, pościel Tic Tac Toe, dywan Łąka, tapeta Groszki). Przedszkolaka ucieszą nasycone barwy i motywy z ulubionych bajek, jego pokój będzie dynamiczny i pełen fantastycznych postaci.
(np. zasłonka Smoki, pościel Park Jurajski, dywan Domek dla Lalek, aplikacje ścienne Leśne Zwierzątka). Nastolatek chciałby żeby pokój stał się jego prywatną przestrzenią, będącą  rodzajem manifestu indywidualności. Podobają mu się mocne, efektowne motywy nawiązujące do modnych tematów. (np. narzuta Legend Unico, dywan Music, tablica Skaters, aplikacja ścienna Notatki).

fot. KidsTown.pl

Jak jeszcze może zmieniać się pokój twojego dziecka? Zajrzyj na stronę Kidstown.pl i zaplanuj ciekawą metamorfozę.

dywan fot. KidsTown.pl

dywan fot. KidsTown.pl

fot. KidsTown.pl

fot. KidsTown.pl

fot. KidsTown.pl

fot. KidsTown.pl

Leave a Reply