Malowanie mebli drewnianych kryjącymi farbami

Nie wyobrażamy sobie naszych mieszkań i domów bez mebli drewnianych. Jednak po latach użytkowania tracą one swój piękny wygląd. Drewno szarzeje, staje się matowe lub widoczne są na nim spore ubytki. Dodatkowo obecne w naszych wnętrzach od lat sprzęty często po prostu już się nam trochę opatrzyły. Warto wówczas poświęcić trochę czasu, aby przywrócić im młodość lub nadać bardziej indywidualny styl. Do dekoracyjnych zabiegów mogą posłużyć nowe farby kryjące Bloom marki Libéron.

fot. Libéron

Jeśli uważamy, że drewniana szafka, komoda lub krzesła nadal mają ciekawą formę, ale ich powierzchnia jest mocno zniszczona, wówczas z pomocą przyjdzie nam Bloom Kokosowa Farba do Drewna. Produkt ten, przeznaczony do dekoracji mebli i przedmiotów drewnianych wewnątrz pomieszczeń, doskonale maskuje skazy i wady materiału.  Farba Kokosowa chroni oraz dekoruje powierzchnię, zapewniając matowe, kryjące wykończenie w siedmiu stonowanych kolorach.  Możemy wybrać jedną barwę lub pobawić się kontrastami, dobierając dwa zupełnie inne odcienia, aby nadać meblom niepowtarzalny charakter. Emulsja jest zmywalna i ma delikatny zapach kokosu. Zawiera naturalne składniki, dzięki czemu uzyskuje się intensywny i głęboki odcień. Aby dokonać metamorfozy wystarczy nałożyć dwie cienkie lub jedną grubą warstwę produktu za pomocą pędzla i pozostawić do wyschnięcia na 4 godziny.

fot. Libéron

Zupełnie inny efekt można zyskać dzięki Bloom Metalicznej Farbie do Drewna. Zawiera pigmenty, które nadają meblom niepowtarzalną metaliczną strukturę. Dzięki temu nasze drewniane sprzęty mogą zyskać ultranowoczesny wygląd doskonale pasujący do wnętrz w stylu minimalistycznym lub loftowym. Farba ta chroni i dekoruje drewno zapewniając mu ciekawą, satynową powierzchnię – w lekko opalizujących kolorach, od ciepłych odcieni brązu i złota, do zimnych, srebra i żelaza. Farba metaliczna Bloom jest bezzapachowa i zmywalna. Aby uzyskać pożądany efekt należy nakładać farbę warstwami krzyżującymi się i pozostawić ją do wyschnięcia na 2 godziny. Przed nałożeniem drugiej warstwy należy delikatnie przeszlifować ją papierem ściernym.

fot. Libéron

Do drewna surowego, wcześniej malowanego lub laminatów nadaje się Bloom Dekoracyjna Farba Deco Design. Jej właściwości kryjące pozwalają na to, aby nie usuwać starych powłok, jak również zrezygnować z nakładania warstwy podkładowej. Utworzona powłoka jest łatwa w utrzymaniu, zmywalna i odporna na zabrudzenia. Deco Design pozwoli nadać starym przedmiotom zupełnie nowy, piękny wygląd dzięki ośmiu odcieniom, czterem w wersji matowej i czterem w wersji z połyskiem. Aby nasze meble drewniane zyskały zupełnie nowy wygląd wystarczy  nałożyć cienką warstwę farby za pomocą pędzla do farb akrylowych lub wałka. Pozostawić do wyschnięcia na 8 godzin, a następnie nałożyć drugą warstwę tym samym sposobem, bez szlifowania międzywarstwowego. Pozostawić do wyschnięcia na 12 godzin.

fot. Libéron

Leave a Reply