Energetyczne wnętrza w czerwieni

Czerwienie z palety Tikkurila Optiva to niezwykle uwodzicielska propozycja odcieni. Dodadzą wnętrzom wysmakowanego stylu i zdecydowanego charakteru. Warto sięgnąć po nie, jeśli chcemy ożywić aranżację i wypełnić ją pozytywną energią.

Czerwień jest kolorem o wyrazistej symbolice – przywodzi skojarzenia z pasją, namiętnością i rozognionym ciepłem. To barwa, która działa pobudzająco, wzmaga aktywność fizyczną, inspiruje i wprowadza w dobry nastrój. Wprowadzenie jej do aranżacji jest więc znakomitym pomysłem – odcienie czerwieni dodadzą bowiem przestrzeni optymistycznej energii, współtworząc jednocześnie oryginalny charakter stylizacji.

Pamiętajmy jednak, że czerwień jest jednocześnie barwą mocno przyciągającą wzrok, „zawłaszczającą” przestrzeń. Ten kolor skupia na sobie uwagę i łatwo staje się aranżacyjną dominantą. Dlatego zastosowanie czerwieni na większej powierzchni to odważne posunięcie. Łatwiejszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem jest bardziej oszczędne wprowadzenie jej do stylizacji, np. na fragmencie ściany bądź w formie dodatków. Takie „plamy” kolorystyczne i mocne akcenty będą znakomitym urozmaiceniem przestrzeni, a jednocześnie nie będą jej przytłaczały swą wyrazistością. Dobrym wyjściem jest również „tonowanie” intensywnych odcieni spokojniejszym zestawem barw: bielą, beżami, szarościami. Czerwienie rozbielone, pastelowe, złamane nie mają aż tak silnego oddziaływania i są prostsze w aranżacji. Bogata paleta odcieni czerwonych z kolekcji Tikkurila Optiva doskonale pasuje do różnych pomieszczeń – salonów, jadalni, sypialni czy kuchni.

W romantycznej enklawie

Oryginalne zestawienie klasycznych i nowoczesnych elementów tworzy prawdziwą enklawę, idealną do odpoczynku, a zarazem emanującą pozytywną energią. Odcienie makowej czerwieni, spokojnych beżów i bieli oraz klasycznej czerni wypełniają wnętrze przytulną elegancją, a urok całości podkreślają gustowne dodatki.

Paleta odcieni czerwonych z kolekcji Tikkurila Optiva

Wytrawny design

Winny odcień czerwieni, dopełniony subtelnym beżem i kawowym, delikatnym brązem tworzą kompozycję idealną do stylowej sypialni. Ta aranżacja rozpala uczucia, a jednocześnie sprzyja wyciszeniu i regeneracji sił po intensywnym dniu.

Paleta Paleta odcieni czerwonych z kolekcji Tikkurila Optiva

Eksplozja radości

Odpowiednio dobrane ciepłe barwy wystarczą, by wnętrze emanowało optymizmem i radością. Odcienie dojrzałej pomarańczy i pogodnej moreli z wyrazistym akcentem czerwieni nastrajają wyjątkowo pozytywnie, tworząc wnętrze bardzo przyjemne w odbiorze.

Paleta odcieni czerwonych z kolekcji Tikkurila Optiva

Leave a Reply