Wszystko na biało: uniwersalna, zawsze modna biel

Nowoczesny minimalizm, naturalny styl skandynawski i romantyczny rustykalny – wszystkie te trendy łączy jeden, niezbywalny element: biel. Uniwersalna, świeża i pełna blasku barwa sprawia, że każde wnętrze zyskuje lekko ekskluzywny charakter. Wszak na białym tle każdy element dekoracyjny zostaje podwójnie wyeksponowany niczym dzieło sztuki w galerii.

Kolor biały ma ogromny potencjał aranżacyjny. Dawno niemodna boazeria, zakupione na pchlim targu figurki lub ozdobne ramy z roślinnym motywem – te i wiele innych elementów wystroju właśnie dzięki bieli zyskują nowoczesny urok. Decydując się na ten uniwersalny kolor, warto wybrać produkt, którego właściwości i cechy dopasują się do pasji aranżacyjnej „wszystko na biało”.

fot. Dekoral

Wytrzymała i biała

Wybierając benefity produktu, przede wszystkim należy brać pod uwagę jego przeznaczenie. Jeśli marzymy o białej, podwieszanej huśtawce dla malucha, zwróćmy uwagę na ekologiczne emalie do metalu i drewna przeznaczone również do malowania zabawek (np. Dekoral Akrylux). Przedpokój w skandynawskim klimacie – z białą podłogą i wiklinowym koszem na parasole? Najlepszym wyborem będzie dobrze współpracująca z drewnem emalia ftalowa, odporna na wgniecenia i uderzenia, gwarantująca kolor trwały przez długie lata (np. Dekoral Emakol Strong). W salonie, pokoju dziecięcym, jadalni czy sypialni – gdzie przede wszystkim liczy się aspekt wizualny oraz odporność na różnego rodzaju zabrudzenia, w tym uciążliwy kurz – trzeba postawić na biel nowej generacji.

fot. Dekoral

Kurz nie siada!

W przypadku malowania ścian i sufitu sprawdzą się łatwozmywalne farby akrylowe lub lateksowe. Dodatkowym atutem będą takie właściwości, jak antyrefleksyjność powłoki malarskiej, pomagająca zamaskować nierówności ścian. Na rynku dostępne są już farby
o recepturach, z których wyeliminowane zostały składniki przyciągające kurz. Przykładem jest antyrefleksyjna farba Polinak Plus marki Dekoral wyposażona nie tylko w formułę Clean Agent, ograniczającą przywieranie brudu, ale także charakteryzująca się wysokogatunkową dyspersją, umożliwiającą prawidłowe oddychanie ścian. Jest to szczególnie ważne we wnętrzach o podwyższonym poziomie wilgotności (łazienka, kuchnia). Ponadto Polinak Plus doskonale kryje malowane powierzchnie, dzięki czemu wystarczy jedna jego warstwa, by osiągnąć efekt ponadprzeciętnej, matowej bieli. – W ostatnim czasie to właśnie proste barwy, jak biel oraz szarość, są najbardziej pożądanymi zarówno przez klientów, jak i stylistów. Tak jak w przypadku grafitów czy popieli, ważna jest głębia barwy, tak w przypadku bieli cały urok kryje się w jej nieskazitelności i blasku. Opracowując formułę farby Polinak Plus, wykorzystaliśmy kombinację aktywnych substancji wybielających oraz rozjaśniających, które zapewniają biel o zupełnie nowej jakości – mówi Anna Łatoszyńska, Brand Manager Marki Dekoral. Wybierając produkty gwarantujące odporną i piękną biel, bez przeszkód możemy przejść do realizacji pomysłów. Możliwości są niewyczerpane!

fot. Dekoral

Leave a Reply