Niekapiąca farba do malowania sufitów

Planując malowanie całego mieszkania zaczynamy od sufitów, a dopiero w następnej kolejności odświeżamy ściany. Mimo że ta zasada jest już powszechnie praktykowana, do malowania stropów przykładamy się niezbyt należycie, a to na nich najbardziej widać wszelkie nierówności oraz liczne pociągnięcia pędzla czy ślady po nieumiejętnie poprowadzonym wałku. Jak zatem przygotować się do malowania „piątej ściany” i jaką farbę wybrać?

Aby malowanie sufitów zakończyło się sukcesem, musimy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Wówczas nie będzie to tak skomplikowane jakby się wydawało.

fot. Dreamstime

Wystarczą podstawowe narzędzia malarskie oraz właściwa farba, która udekoruje sufit, nie pozostawi smug, będzie łatwa w aplikacji i nie będzie chlapać podczas malowania. Dodatkowo będzie charakteryzować się dużą siłą krycia i ponadprzeciętną bielą, a przede wszystkim optycznie zamaskuje niedoskonałości podłoża.

WAŻNE JEST RÓWNIEŻ, BY FARBA DO SUFITU BYŁA MATOWA I W BIAŁYM KOLORZE!

Dlaczego matowe wykończenie jest tak istotne?

Farby z połyskiem źle wyglądają na dużych powierzchniach, a błyszczący sufit nie wybacza błędów i potęguje niekorzystny efekt wszelkich niedoskonałości. Natomiast farby matowe tłumią te wrażenie i działanie refleksów świetlnych, na które narażone są sufity ze względu na intensywne oświetlenie.

Dlaczego sufit powinien być biały?

Biały kolor optycznie powiększa małe i ciemne pomieszczenia oraz nadaje przestronności wnętrzom a także sprawia, że cała kolorystyczna kompozycja jest estetyczna i schludna. Dodatkowo biały jest kolorem neutralnym, który pasuje praktycznie do wszystkiego. Ponadto dzięki prostym zabiegom można uzyskać wyjątkowe wrażenia optyczne np. wymalowując biały pasek przy górnej krawędzi ściany podwyższymy pomieszczenie.

Wszystkie kryteria farby do sufitów spełnia antyrefleksyja farba akrylowa POLINAK PLUS. Produkt dostępny jest w ofercie Dekoral od początku istnienia marki. Od blisko dwudziestu lat obecny jest na półkach sklepowych i cieszy się dużym zaufaniem polskich konsumentów, a teraz dzięki ulepszonej recepturze i innowacyjnej technologii sprawi, że sufity w naszym mieszkaniu nabiorą charakteru oraz wyrazistości.

fot. Dekoral

Antyrefleksyjna farba akrylowa przeznaczona jest do dekoracyjnego malowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. Kombinacja aktywnych substancji wybielających i rozjaśniających zapewnia nieskazitelną, trwałą biel, dzięki czemu uzyskany rezultat jest wyjątkowo estetyczny i dekoracyjny. Polinak Plus pozostawia głęboki matowy efekt wykończenia, optycznie maskuje niedoskonałości podłoża, eliminuje smugi oraz ślady pędzla i wałka, a także tworzy antyrefleksyjną powierzchnię. Dlatego idealnie sprawdzi się przy malowaniu sufitów, które ze względu na intensywne oświetlenie są szczególnie narażone na działanie refleksów świetlnych.

Farba Polinak Plus Dekoral, dzięki zastosowaniu formuły Clean Agent, pozwala utrzymać w pomieszczeniu przyjazny klimat, ponieważ nie zawiera substancji przyciągających kurz. Minimalizuje to przywieranie zabrudzeń do ściany z powietrza, a biel pozostaje czysta przez długi czas. Dodatkowo zastosowana wysokogatunkowa dyspersja zapewnia prawidłową mikrowentylację powierzchni.

Malowanie przy użyciu farby jest łatwe i przyjemne: farba nie chlapie podczas aplikacji i jest wysoce wydajna. Jako jedyna farba na rynku pozwoli na wymalowanie aż 16 m² powierzchni z jednego litra produktu. W przypadku przemalowywania sufitów białych, bez plam i przebarwień, wystarczy już jedna warstwa Polinak Plus Dekoral, aby uzyskać optymalny efekt.

Polinak Plus Dekoral
Wydajność: do 16 m²/L

Nakładanie drugiej warstwy: po 4-8 godz.
Narzędzia: wałek, pędzel
Pojemność: 10 L

Leave a Reply