Meble pod zabudowę – czy warto w nie zainwestować? Poznaj podstawowe zalety!

Meble wolnostojące najczęściej możemy kupić w standardowych, uniwersalnych wymiarach. W przeciwieństwie do mebli tworzonych na wymiar nie są więc niepowtarzalne. Klienci coraz częściej decydują się na meble zrobione na zamówienie, ponieważ łatwiej zagospodarować z nimi przestrzeń. Jakie są jeszcze zalety mebli pod zabudowę?

Meble pod zabudowę – dla kogo?

Za sprawą szerokiej gamy materiałów, wzorów i elementów dekoracyjnych możemy wybrać i dopasować meble wolnostojące zarówno do swoich preferencji, jak i wielkości pomieszczenia. To szczególnie przydatne w niewielkich mieszkaniach, gdzie liczy się każdy centymetr kwadratowy. Właśnie w takiej sytuacji meble pod zabudowę sprawdzą się o wiele lepiej niż gotowe propozycje. Jednak z tej opcji korzystają również właściciele większych mieszkań i domów, chcący przykładowo stworzyć garderobę, sypialnię, salon oraz kuchnię, która będzie dokładnie dopasowana do ich indywidualnych potrzeb.

Meble pod zabudowę – najlepsze rozwiązanie do trudnych przestrzeni
Dzięki meblom na specjalne możemy uniknąć sytuacji, kiedy po zmontowaniu okazuje się, że geometria pokoju została przez nas nieprawidłowo wymierzona. Największą przeszkodą dla gotowych mebli są trudne pomieszczenia, takie jak:

  • wysokie pomieszczenia w starym budownictwie (kamienice),
  • skośne ściany,
  • kawalerki i małe, wąskie mieszkania
  • niewielkie kuchnie,
  • małe łazienki.

Podczas wybierania gotowych mebli często nie pamiętamy też o pozostałych wadach konstrukcyjnych mieszkania. Dotyczy to szczególnie kamienic, starego budownictwa i bloków mieszkalnych. Problemem są też krzywe ściany, niesymetryczne parapety, czy też nierówne podłogi. W takiej sytuacji warto umówić się na konsultację z fachowcem – pozwoli to uniknąć rozczarowania podczas wybierania mebli.

Meble pod zabudowę – miej wpływ na ostateczny projekt swoich mebli!

Kolejną zaletą mebli pod zabudowę jest również możliwość czynnego uczestnictwa w procesie ich projektowania. Kiedy bardziej przypadł nam do gustu konkretny front, uchwyty czy nogi od stołu, możemy sami go wybrać lub przedstawić swoje preferencje. Przy tym rodzaju mebli to klient jest osobą decyzyjną – może więc wybrać, jaki materiał będzie użyty do ich produkcji, jakie zostaną użyte wzorniki i dodatki. Co najważniejsze możemy dowolnie ustalić zarówno szerokość, jak i wysokość, by dopasować je do wymiarów konkretnych pomieszczeń.

Jednym z najbardziej efektywnych rozwiązań na zagospodarowanie przestrzeni w mieszkaniu jest zabudowa wnęki, czyli szafa z przesuwanymi drzwiami. Tego rodzaju zabudowa najbardziej pasuje do sypialni, garderoby i przedpokoju – pomieszczeniach szczególnie narażonych na zagracenie. W zależności od tego, jakie są nasze potrzeby, w szafie mogą być wbudowane półki w dowolnej ilości, szuflady i ścianki. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwoli raz na zawsze rozprawić się z bałaganem. Tutaj https://www.superportal24.pl/kiedy-warto-postawic-na-meble-pod-zabudowe-8224 więcej o Kiedy warto postawić na meble pod zabudowę?

Gdy jesteśmy właścicielami ograniczonych przestrzennie pomieszczeniach, warto przede wszystkim postawić na funkcjonalność. Dotyczy to wszystkich pomieszczeń, ale przede wszystkim kuchni, łazienki i przedpokoju. W przypadku takich pomieszczeń możemy zdecydować się na projekt zabudowy narożnej, która jest bardzo praktyczna i zajmuje mało miejsca. Szafki narożne sprawiają wrażenie mniejszych, niż standardowe i mogą pomieścić wiele przedmiotów. To rozwiązanie sprawdzą się nie tylko do kuchni, ale też w jadalni, sypialni i salonie.

Leave a Reply