Ścienna biżuteria – naklejki, laserunki, bejce

Diznajnerskie smaczki w domu to nie tylko kolekcja modnych przedmiotów czy mebli. To coraz częściej pomysłowe wykończenia ścian: kolorowe najklejki, świetliste laserunki czy połyskujące bejce. Dajmy się ponieść wyobraźni, a wyczarujemy na ścianach prawdziwe cacka.

Sposób aranżacji wnętrza jest zazwyczaj odzwierciedleniem charakteru jego właścicieli. Puśćmy więc wodze fantazji i przenieśmy na ściany to, co gra nam w duszy: folkowe wspomnienia z wakacji, wiosenny szum lasu czy tęsknotę za wnętrzem w stylu glamour.

Powtarzalność wzoru

Rozmiar i kształt ornamentu należy dobierać indywidualnie, w zależności od powierzchni jaką dysponujemy oraz efektu jaki chcemy uzyskać. Do wykonania dużych, wyrazistych ornamentów, np. w stylu folkowych wycinanek, wybierzmy najbardziej eksponowaną ścianę. W jej sąsiedztwie nie umieszczajmy żadnych innych elementów ozdobnych. Ich nadmiar może popsuć cały efekt. Wzory stosujmy pojedynczo lub też powtarzając je w określonej sekwencji – po 2 lub 3 identyczne elementy.

fot. Tikkurila

Laserunek spod szablonu

Kontrastowe połączenia zieleni, bieli i połyskujących szarości mocniej zaakcentują prosty kształt roślinnego szablonu. Delikatny a zarazem oryginalny efekt osiągniemy „bawiąc” się różnicą połysku – użyjmy do jego wykonania dekoracyjnych farb i laserunków z serii Taika, marki Tikkurila. Takie błyszczące wzory będą się dobrze komponowały z innymi gładkimi powierzchniami w pomieszczeniu, dając niebanalną kompozycję. Całość zostanie podkreślona poprzez kroplę zieleni na podłodze i jasne światło skierowane na ścianę.

Ważne: przy wykonywaniu dekoracji z użyciem szablonów, bardzo istotnym elementem jest gęsta i dobrze kryjąca farba. Przykładem takiego produktu jest Optiva Matt [5] marki Tikkurila, występująca w ponad 8,5 tys. kolorów. Optymalna gęstość Optivy Matt [5] sprawia, że nie podcieka ona pod szablon, co znacznie ułatwia malowanie wzorów. Wysoka jakość farby i staranność wykonania gwarantują, że ornament zostanie wykonany precyzyjnie i bez zacieków.

fot. Tikkurila

Srebrna bejca

Wyjątkowa ściana w wyjątkowym domu, czyli barokowa stylistyka glamour, dopełniona wykwintnym kryształowym żyrandolem i pełną przepychu srebrną szafką. Intrygująca półmatowa bejca Be Special Decor Silver marki Tikkurila pozwala wypełnić wnętrze blaskiem: angażuje zmysł wzroku, nie pozwalając odwrócić od siebie uwagi. Szczególnie polecana osobom poszukującym wyrafinowanej stylistyki i ponadczasowej elegancji, jako ozdoba salonu lub przedpokoju.

Leave a Reply