Nowa tapeta z włókna szklanego oszczędzająca energię

Oszczędność energii, zrównoważona temperatura wnętrz, izolacja ciepła i dźwięków – tapeta z włókna szklanego SYSTEXX Active AcousTherm to nowy produkt firmy Virtulan oferujący wiele funkcji jednocześnie.

Tapety zostały wyposażone od spodu w specjalną warstwę włókniny i dzięki temu powodują szybsze ogrzewanie się pomieszczeń oraz stały poziom temperatury na ścianach i sufitach, a przy tym są łatwe w obróbce. Przewodność cieplna wynosi 0,040 W/(m·K); jest to wartość porównywalna z parametrami wełny mineralnej. Pomaga to nie tylko zaoszczędzić energię, ale ma również dodatkowy efekt – dzięki swoim właściwościom pochłaniającym dźwięk poprawia się także akustyka wnętrza i poprzez to powstaje idealnie przytulna atmosfera.

Pomieszczenia mieszkalne o przytulnej atmosferze: Nowa generacja tapet z włókna szklanego SYSTEXX Active AcousTherm chroni ściany, przyspiesza czas nagrzewania się wnętrza, a ciepło pozostaje dłużej we wnętrzu.

 

 

Jeden produkt a wiele właściwości

SYSTEXX Active AcousTherm oferuje inwestorom budowlanym, planistom i wykonawcom wysokogatunkowe pokrycie ścienne z wszystkimi zaletami włókna szklanego, dzięki któremu w pomieszczeniach aż prawie czterokrotnie szybciej powstaje przyjemna temperatura, ponieważ poprzez izolację cieplną od razu nagrzewa się powietrze we wnętrzu, a nie najpierw zimne ściany. W ten sposób temperatura na powierzchni ściany podnosi się nawet o 2°C. Pomaga to zaoszczędzić energię i utrzymać naturalną cyrkulację ciepła, gdyż w przeciwieństwie do izolacji wewnętrznej punkt rosy nie przesuwa się, a problemy z wilgocią pozostają na zewnątrz. Jednocześnie powłoka tapety o grubości zaledwie 3,0 mm chroni ściany i sufity przed uszkodzeniami mechanicznymi powstającymi wskutek uderzeń lub tarcia, mostkuje mikrorysy i pęknięcia w podłożu. Do tego jest trudnozapalna zgodnie z normą DIN EN 1350. Właściwości te sprawiają, że ten typ tapety nadaje się przede wszystkim do wykończenia wnętrz w budynkach biurowych oraz mieszkalnych, w których istotnym elementem jest izolacja cieplna oraz tłumienie dźwięków, a także wysokie wymagania użytkowe i ochrony przeciwpożarowej.

Przyjemna, ciepła i spokojna atmosfera wnętrza

Nowy produkt SYSTEXX Active AcousTherm swoją skuteczność zawdzięcza zawartemu w tapecie powietrzu, które z jednej strony zatrzymuje ciepło w pomieszczeniu, a z drugiej strony tłumi dźwięki. Ciepło wolniej się ulatnia, a temperatura powietrza szybciej wzrasta. Jednocześnie nowa tapeta redukuje pogłos i poprawia tym samym w sposób znaczący akustykę wnętrza.  Ten rodzaj tkaniny to prawdziwie wszechstronny produkt – dba o spokój i przyjemną temperaturę otoczenia i to przy grubości powłoki wynoszącej zaledwie 3,0 mm. – Klienci doceniają to, że oferujemy produkt dający wiele korzyści – wyjaśnia Lars Jentzen, dyrektor ds. marketingu w firmie Vitrulan. – Nowa tkanina szklana odnosi na rynku pierwsze sukcesy. Obecnie wzmożony popyt panuje na wykorzystanie zarówno w dużych, jak i małych obiektach, na przykład w restauracjach, gdzie szybko nagrzewa się powietrze do przyjemnego poziomu. Jednocześnie tłumiony jest pogłos powstający wskutek prowadzonych rozmów czy brzękających naczyń. Tym samym stwarza się w pomieszczeniu spokojną atmosferę.

Estetyka – dbałość o środowisko – łatwa obróbka

Nowa tkanina jest łatwa w obróbce i dostępna w dwóch wariantach: SYSTEXX Active AcousTherm 233 charakteryzująca się liniową strukturą tkaniny szklanej oraz SYSTEXX Active AcousTherm 904 z delikatnym i eleganckim wzorem. Tapety można wygodnie przycinać nożem do tapet lub nożycami do dywanów i po prostu układać na styk, tak jak klasyczne tapety z włókna szklanego. Tapety można powlec farbą dyspersyjną we wszystkich odcieniach,  nie tracąc przy tym żadnych właściwości izolacyjnych i akustycznych.

Tylna strona tapety SYSTEXX Active AcousTherm wyposażona została w specjalną warstwę izolacyjną, dzięki której we wnętrzu szybciej robi się przyjemnie ciepło, oszczędza się energię, a dodatkowo redukowany jest pogłos.

SYSTEXX Active AcousTherm to tapeta, która „oddycha“, a dzięki zastosowaniu w produkcji naturalnych i wysokogatunkowych surowców jest również przyjazna dla środowiska i nieszkodliwa dla zdrowia. Tapeta gwarantuje długofalowo zdrowy klimat wnętrz z właściwą cyrkulacją powietrza oraz posiada certyfikat „Oeko-Tex 100” dzięki swoim właściwościom humanoekologicznym.  Ze względu na swoją bezemisyjność tapeta otrzymała we francuskiej klasyfikacji znak niskiej emisyjności A+ „Classe d’émission A+“. Tkaniny sklasyfikowane są zgodnie z normą DIN EN ISO 354 i, posiadając współczynnik aw 0,25 (H), zaliczają się do klasy E pochłaniania dźwięku – bez względu na to czy są one pomalowane, czy nie. Opór przewodzenia cieplnego R zgodnie z normą DIN EN 12667 wynosi 0,06 m² ∙ K/W, a przewodność cieplna wynosi 0,040 W/(m·K).

Tapety z włókna i welonów szklanych SYSTEXX można nabyć za pośrednictwem malarzy lub w specjalistycznych hurtowniach lakierów, farb i tapet.

Leave a Reply